A Seychelle-szigetekről a legtöbben nem is tudják, hogy esetében egy országról beszélünk. Nem tartozik hozzá semelyik nagyobb afrikai államhoz. Mint annyi hely a világon ez is angol gyarmat volt, de 1976-ban kikiáltották a függetlenséget és az elszakadást a brit koronától. Viszonylagos közelsége az afrikai kontinenshez (Szomáliához képest 1300 km-re, Madagaszkártól 1000 km távolságra fekszik az Indiai-óceánban), ezért nem meglepő, hogy az angol nyelv mellett a francia is hivatalos a sziget-államban. Az viszont egyáltalán nem meglepő, hogy a fekete kontinens államai közöl ez a legkisebb mind a területi, mind pedig a lakosság számát tekintve. Területe 455 négyzetkilométer, lakossága pedig nem éri el a 100.000 főt. Ha a magyar viszonyokhoz hasonlítanánk, akkor azt mondanánk: kétszer nagyobb, mint Miskolc, és plusz egy harmaddal laknak többen ott, mint a borsodi megyeszékhelyen.
Összesen 115 kisebb szigetből áll, de az alkotmányban még 155 ilyen képződményt említenek meg.
Eddig még nem említettük meg azt, hogy miért is ilyen vonzó hely ez. A szemléltetésre a legjobb adat az, hogy az évi középhőmérséklet 27 Celsius fok. Áprilistól októberig tart a kicsit hűvösebb időszak, amely szárazabb is egyúttal. A trópusi esők itt is éreztetik hatásukat: a csapadék éves mennyisége két és félszer több, mint a magyarországi. Azonban a szigetek tagoltsága miatt mikroklímák alakultak ki, így ezek az adatok nem egységesek minden sziget vonatkozásában.
Élővilágát és természeti adottságát a legmagasabb szinten óvják. Hét darab nemzeti parkkal rendelkezik, melyek nagy részét a 80-as években hozták létre. A védettséget fokozandóan pedig az UNESCO is „fennhatósága” alatt tart két részt, természeti értékek között.
Ez lenne a száraz felsorolás a Seychelle-szigetekről. Azonban ez a hely, a trópusi, egzotikus mivolta miatt sokkal több. DE itt már nem szeretnénk a szavakat szaporítani, beszéljen helyettünk ez a videó, mely száz szónál is többet ér.
Íme az Indiai-óceán paradicsoma:
Forrás: youtube.com, pixabay.com
yoyoset képe a Pixabay -en.