A 2. században még Sophiane néven emlegették, hogy aztán a 4. századra a térség keresztény központjává váljon. Ennek később jelentős hatása lesz a városra, hiszen a városban található Ókeresztény sírkamrák ma már UNESCO védettséget élveznek, így növelve ezzel a város amúgy sem kis hírét.
Kevesen tudják, hogy Magyarország első egyetemét is itt alapította Nagy Lajos király.
A török hódoltság a város építészetében hagyott komoly nyomot, mint a Gázi Kászim pasa dzsámiján érhető tetten, ami a város főterén található.
Az 1800-as éveket sem értük el, amikortól királyi rangú városként emlegették Pécset.
A városról mindig is úgy tartották, hogy egy valódi soknemzetiségű település, hiszen itt aztán tényleg békében megéltek egymás mellett a magyarok, a svábok és a horvátok.
Fontos esemény volt a város újkori történetében a Pécs 2010 Kulturális Főváros program, amely azt jelentette, hogy abban az évben a település Essennel és Isztambullal egyetemben a kontinens szellemi és kulturális központjává vált. Ez volt az az év, amikor a hatalmas fejlesztések révbe értek és valósággal özönlöttek ide a turisták. Hatalmas nyereség volt ez a díj a város számára.
Igazán élhető településről van szó tehát személyében, ami egyéb díjakban is kifejeződött az évek során.
Itt áll tehát most Pécs, az ország egyik legszebb részének központja, melyről most egy izgalmas videót is bemutatunk szavaink alátámasztása végett.
Íme Pécs:
Forrás: youtube.com
Anna Armbrust képe a Pixabay -en.