Mint említettük tehát több mint húszezer látogatót várnak az 53. hortobágyi lovasnapokra.
Időpontja: július 12. és 14. között.
Íme kis ízelítő a Hortobágy jelképei közül:
Immáron Debrecen városa is besegít az esemény megrendezésébe, hiszen három éve immáron tudással, és anyagi támogatással a város is bekapcsolódott a lovasnapok szervezésébe, s azóta egyfajta hagyományőrző és kulturális fesztivállá is vált a korábban elsősorban a lovas versenyekről szóló rendezvény.
A kulturális világörökség helyszínen a hagyományos csikósverseny, fogathajtó verseny és díjugratás mellett megrendezik a Nemzeti Vágta hortobágyi elővágtáját is. Három évvel ezelőtt Hortobágy is az elővágták helyszíne lett, mely mára a Kárpát-medence legnagyobb lovas versenyévé avanzsált: a 16 elővágtából ötöt a határon túl rendeznek.
Idén a Hortobágyi Nemzeti Parkkal közösen 1,5 hektáros gyermek lovasfalut is működtetnek, de nem marad el az esti méneshajtás sem, a 320 éves nagycsárdában pedig megújult étlappal, a hagyományos pásztorételek mellett házi bivalyhússal, szürke marhából készült gulyással és racka juh húsából készült töltöttkáposztával várják a vendégeket.
Az ételekhez a Debrecen egykori szőlőskertjéből, Érmellékről származó Bakator bort kínálják, ami több mint 300 éve a csárda bora volt.
Összesen négy versenyhelyszínen lesznek események a három napon, a csikósversenyt némileg átalakítják, ezáltal gyorsabbá, izgalmasabbá teszik. A fogathajtó versenyszámok között a szimultán és a kombinált hajtás mellett most először rendeznek váltó csapatversenyt, amikor három fogat lesz egyszerre a pályán.
Kommentek
Még nincsnenk hozzászólások.